Rajstopy damskie we wzorki czy klasyczne?

Rajstopy – nieodłączna część kobiecej garderoby. W obecnych czasach ogromne ilości przechodzą przez nasze ręce (i nogi). Nosimy je niemal każdego dnia, bo wyjątkiem jest jedynie lato.

Wtedy ciepłe dni nie zachęcają do ubierania dodatkowych warstw. Jakie zatem kupować? Czy warto posiadać seksowne rajstopy damskie we wzorki, czy może lepiej w tej dziedzinie trzymać się klasyki?

Klasyka

Mimo wszystko najczęściej sięgamy po klasyczne produkty. Są to niewątpliwie rajstopy cieliste, które nosimy przez większą część roku. Wtedy też króluje gęstość splotu włókien, czyli tak zwane den, w przedziale 8 do 20. Zimą zaś sięgamy po grubsze i dające więcej ciepła. Są to rajstopy od 40 do nawet 160 den.

Dziwnym trafem, gdy przychodzi mróz, ubieramy produkty w czarnych i ciemnych kolorach. Może powoduje to ponura aura, a może mniej zwracamy wtedy uwagi na to, co na sobie mamy. Efekt jest jednak taki, że niemal cały rok na naszych nogach panuje klasyka kolorystyczna: czerń i ciemne barwy w zimne pory roku i kolor cielisty w pozostałe miesiące.

Może coś we wzorki?

Niektóre panie chętnie sięgają po coś, co doda ich ubraniom nieco kolorystyki i zadziorności. Cienkie rajstopy we wzorki z reguły są w kolorze czarnym. Wzory, jakie możemy wybrać, od kropek poprzez cętki, wzory geometryczne aż po kwiaty, są ogólnie dostępne i każda pani (jeżeli tylko jest to w jej stylu) może takie produkty zakupić i nosić. Warto jednak zwrócić uwagę, czy takie wzory nie dodadzą nam optycznie niepotrzebnych kilogramów.

Tego chyba żadna kobieta nie chce. Czasami nie warto na siłę wybierać seksownych rajstop we wzorki, jeżeli to zaszkodzi naszemu ogólnemu wyglądowi. Może w takim wypadku lepiej postawić na klasyczny kolor, który wyszczupli nasze nogi i doda figurze lekkości. Bez względu na to, które wybierzemy tym razem, niewątpliwie jeszcze wiele ich znajdzie się w naszej szafie.